REKLAMA
Znaleziono 6489 wyników
Praca hybrydowa – już nie trend, lecz standard, który odmienia rynek biurowy [KOMENTARZ EKSPERCKI]artykuł
Pokaż artykuł
Praca hybrydowa – już nie trend, lecz standard, który odmienia rynek biurowy [KOMENTARZ EKSPERCKI]
Nawet 94% polskich firm w 2025 roku działało w modelu hybrydowym. To wynik najnowszych badań Hybrid and Beyond ’25 przeprowadzonych przez firmę Colliers. Analizy jasno wskazują, że hybryda to już nie chwilowy trend, lecz utrwalony standard, który od lat kształtuje rynek. Jak przekłada się na codzienną pracę zespołów i realne potrzeby firm?
[Gdańsk] C200 Office – ambitna rewitalizacja dawnego obiektu biurowego Stoczni Północnejartykuł
Pokaż artykuł
[Gdańsk] C200 Office – ambitna rewitalizacja dawnego obiektu biurowego Stoczni Północnej
Rozpoczęły się prace modernizacyjne nowej inwestycji firmy EURO STYL. Trójmiejski deweloper przebudo...
[Wrocław] Polska Akademia Nauk znalazła kupca na dawny parking przy Gajowickiejartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Polska Akademia Nauk znalazła kupca na dawny parking przy Gajowickiej
Za niespełna milion złotych Polska Akademia Nauk sprzeda działkę przy zbiegu ulicy Gajowickiej z Gro...
Otwarcie Hotelu Europejskiego już za dwa miesiące artykuł
Pokaż artykuł
Otwarcie Hotelu Europejskiego już za dwa miesiące
Przebudowywany od grudnia 2013 roku Raffles Europejski Warsaw zostanie otwarty na przełomie marca i...
Kraków: Budynek Poczty Głównej na sprzedażartykuł
Pokaż artykuł
Kraków: Budynek Poczty Głównej na sprzedaż
Właściciel budynku Poczty Polskiej mieszczącej się na rogu ulic Wielopole i Westerplatte firma Orang...
Znana niemiecka sieć drogerii Dm-drogerie rozpoczyna działalność w Polsce. We Wrocławiu otworzy jeden z pierwszych sklepówartykuł
Pokaż artykuł
Znana niemiecka sieć drogerii Dm-drogerie rozpoczyna działalność w Polsce. We Wrocławiu otworzy jeden z pierwszych sklepów
Znana niemiecka sieć sklepów drogeryjnych Dm-drogerie markt GmbH rozpoczyna działalność w Polsce. We...
Kolejna zabytkowa kamienica w centrum Wrocławia doczekała się remontu. Powstanie w niej hotel [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Kolejna zabytkowa kamienica w centrum Wrocławia doczekała się remontu. Powstanie w niej hotel [WIZUALIZACJE]
Kolejna okazała, przedwojenna, zabytkowa kamienica w samym centrum stolicy Dolnego Śląska doczekała się remontu i odzyska swój dawny blask. Tym razem będzie to kamienica przy ulicy Kołłątaja 24. W obiekcie funkcjonował będzie hotel z częścią użytkową w parterze.
W Poznaniu powstanie nowy, prywatny akademikartykuł
Pokaż artykuł
W Poznaniu powstanie nowy, prywatny akademik
W Poznaniu, w centralnej części miasta przy ulicy Pułaskiego 23, rozpoczęła się realizacja czterokondygnacyjnego akademika. Generalnym wykonawcą inwestycji jest spółka WPIP Construction, działająca na zlecenie inwestora – firmy GN Group. Nowy obiekt ma zapewnić około 150 miejsc noclegowych, rozmieszczonych w 105 pokojach jedno- i dwuosobowych.
Będzie remont płyt betonowych na autostradzie A4 w woj. dolnośląskimartykuł
Pokaż artykuł
Będzie remont płyt betonowych na autostradzie A4 w woj. dolnośląskim
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) wyremontuje nawierzchnię betonową na autostradzie A4 na odcinku Krzyżowa – Krzywa oraz w rejonie węzła Wądroże Wielkie. Umowa została podpisana z firmą SAT z Oławy, która zrealizuje ją za kwotę ok. 2,1 mln zł.
GDDKiA zlikwiduje bramki poboru opłat na autostradzie A2 w Wielkopolsceartykuł
Pokaż artykuł
GDDKiA zlikwiduje bramki poboru opłat na autostradzie A2 w Wielkopolsce
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) ogłosiła przetarg na zaprojektowanie oraz rozbiórkę miejsc poboru opłat zlokalizowanych na wielkopolskim odcinku autostrady A2 zarządzanym przez GDDKiA. Zadanie obejmuje również przywrócenie drogi do standardów autostrady oraz wprowadzenie nowej organizacji ruchu.
PERN S.A. zakończył dużą inwestycję zwiększającą bezpieczeństwo dostaw paliw w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
PERN S.A. zakończył dużą inwestycję zwiększającą bezpieczeństwo dostaw paliw w Polsce
PERN S.A. uroczyście zakończył inwestycję w Bazie Paliw nr 21 w Dębogórzu (woj. pomorskie), oddając do użytku trzy nowoczesne zbiorniki do magazynowania paliw płynnych o łącznej pojemności 150 tys. m3. Inwestycja kosztowała blisko 150 mln zł i zwiększyła pojemność magazynową Bazy do ponad 500 tys. m3. Aktualnie Baza w Dębogórzu jest największym tego typu obiektem w Polsce.
[Wrocław] Przyjazny Dom zebrał 55 tys. złotych. Ruszają prace nad projektem nowego domuartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Przyjazny Dom zebrał 55 tys. złotych. Ruszają prace nad projektem nowego domu
Fundacji Przyjazny Dom im. Stanisława Jabłonki udało się zebrać środki potrzebne na sfinansowanie pr...
[Dolny Śląsk] Bolków wreszcie będzie miał obwodnicę. Umowa podpisanaartykuł
Pokaż artykuł
[Dolny Śląsk] Bolków wreszcie będzie miał obwodnicę. Umowa podpisana
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad właśnie podpisała umowę z wykonawcą obwodnicy Bolkowa...
[Chorzów] Trwa remont estakady w Chorzowie. Będą utrudnienia w ruchuartykuł
Pokaż artykuł
[Chorzów] Trwa remont estakady w Chorzowie. Będą utrudnienia w ruchu
Dziś w Urzędzie Miasta w Chorzowie odbyła się konferencja prasowa poświęcona rozpoczęciu przebudowy...
Prologis kupił działkę pod nową, wielką inwestycję pod Warszawąartykuł
Pokaż artykuł
Prologis kupił działkę pod nową, wielką inwestycję pod Warszawą
Prologis planuje realizację nowej, wielkiej inwestycji w aglomeracji warszawskiej, w powiecie grodziskim. Inwestor zakupił grunt o powierzchni ponad 23 ha pod realizację nowych inwestycji magazynowych w centrum dystrybucyjnym Prologis Park Nadarzyn II. Zakupiona nieruchomość znajduje się bezpośrednio przy zjeździe z trasy S8 w Siestrzeniu, w gminie Żabia Wola.
Globalny lider usług IT zostaje w warszawskim Skylinerzeartykuł
Pokaż artykuł
Globalny lider usług IT zostaje w warszawskim Skylinerze
DXC Technology przedłużyło umowę wynajmu powierzchni w warszawskim Skylinerze. Globalny lider usług IT pozostanie we flagowym biurowcu Karimpol Polska do 2032 roku. Firma zajmuje obecnie blisko 4 600 metrów kwadratowych na trzech piętrach biurowca. W 2021 roku do Skylinera wprowadziła się wspólnie z Luxoft, rozpoczynając nowy etap integracji obu organizacji.
[Wrocław] Koniec jednego z remontów w centrum. Tramwaje znów pojadą przez most Pomorskiartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Koniec jednego z remontów w centrum. Tramwaje znów pojadą przez most Pomorski
W poniedziałek rozpoczął się ostatni etap prac związanych z wymianą rozjazdu tramwajowego u zbiegu u...
Na Psim Polu powstanie następna hala produkcyjna. Będą wyburzeniaartykuł
Pokaż artykuł
Na Psim Polu powstanie następna hala produkcyjna. Będą wyburzenia
Hurtownia płyt meblowych i akcesoriów Stolmat rozszerza swoją działalność przy ulicy Zakrzowskiej.&n...
Mniej zleceń i rekrutacji, ale zarobki wciąż rosną. Analiza branży IT w 2023 rokuartykuł
Pokaż artykuł
Mniej zleceń i rekrutacji, ale zarobki wciąż rosną. Analiza branży IT w 2023 roku
Portal z ogłoszeniami o pracy No Fluff Jobs tradycyjnie jak od 6 lat opublikował raport „Rynek pracy IT w Polsce w 2023 roku”, podsumowujący miniony rok w polskiej branży IT. Upłynął on pod znakiem zwolnień i mniejszej liczby otwartych rekrutacji, co poskutkowało wzrostem średniej liczby aplikacji na jedną ofertę pracy aż o 138 proc. w stosunku do 2022 r. W najpopularniejszych kategoriach, takich jak Frontend czy Mobile, liczba kandydatów i kandydatek wzrosła nawet pięcio- i czterokrotnie. Wzrost zarobków w branży IT nieco wyhamował, jednak w niektórych specjalizacjach i tak wyniósł nawet 20-25 proc., zwłaszcza w medianie dolnych widełek. Najwyższe mediany oferowanych zarobków odnotowano w kategorii Architecture - 26,9-32 tys. zł netto (+VAT) na kontrakcie B2B i 20-27 tys. na brutto umowie o pracę.
Branża AGD w Polsce podnosi się po trudnym okresie. Liczy na wsparcie w walce z silną konkurencją z Chinartykuł
Pokaż artykuł
Branża AGD w Polsce podnosi się po trudnym okresie. Liczy na wsparcie w walce z silną konkurencją z Chin
Polska jest nadal największym producentem sprzętu AGD w UE, ale traci na znaczeniu pod wpływem silnej konkurencji z krajów trzecich, przede wszystkim Chin. Ostatnie dwa lata były trudne dla branży, wciąż pojawiają się nowe zagrożenia, ale – jak podkreślają jej przedstawiciele – widać światełko w tunelu. Producenci AGD liczą na pozytywny wpływ deregulacji, również w obszarze środowiskowym.
REKLAMA